Πρόγραμμα Erasmus (ταξίδι στη Γαλλία)

Ολοκληρώθηκε το ταξίδι ανταλλαγής των μαθητών του 3ου ΓΕΛ Αργυρούπολης στο Romans -sur- Isere, στα πλαίσια του Erasmus+ 'Faites le mur "! Η ένθερμη υποδοχή των εκπαιδευτικών, διευθυντών, γονέων και μαθητών του. Lycée Saint -Maurice Notre Dame des Champs ήταν συγκινητική. Ζήσαμε μια εβδομάδα δημιουργικότητας, συνεργασίας και αποδοχής της διαφορετικότητας. Επισκεφτηκαμε πόλεις, μουσεία  και χώρους μνήμης που μας ενέπνευσαν και μας υπενθυμίζαν τις κοινές αξίες και τα ιδανικά που μοιραζόμαστε όλοι ως δημοκρατικά ενεργοί Ευρωπαίοι πολίτες.
Ευχαριστούμε θερμά τους Γάλλους συναδέλφους μας του σχολείου St. Maurice για την εξαιρετική διοργάνωση και την αξέχαστη φιλοξενία και ιδιαιτέρως τους γονείς των Γάλλων μαθητών για την αμέριστη συμπαράσταση και υποστήριξη στο πρόγραμμα.