eTwinning School Label

etbanner

label jpg001 Medium

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι ένα από τα Ευρωπαϊκά σχολεία που τιμήθηκαν με την Ετικέτα Σχολείου eTwinning, μετά από μια διαδικασία αξιολόγησης δύο φάσεων από την αρμόδια Επιτροπή, είναι για τρίτη φορά το 3ο ΓΕΛ Αργυρούπολης.

Το eTwinning θα ήθελε να συγχαρεί όλα τα σχολεία που τιμήθηκαν με την Ετικέτα Σχολείου eTwinning 2021-2022.

Ως πρωτοπόροι και πρωτεργάτες στις κοινότητές τους, τα Σχολεία eTwinning χαίρουν αναγνώρισης ως έχοντα ηγετικό ρόλο σε Ευρωπαϊκό επίπεδο και αναζητούν συχνά επιπλέον ευκαιρίες για την ανάπτυξη της σχολικής μονάδας.

«Το eTwinning έφερε την καινοτομία και την Ευρωπαϊκή συνεργασία στο σχολείο μας, κάτι που άλλαξε τον τρόπο δουλειάς, δίνοντας ιδιαίτερη έμφαση στη μάθηση μέσω συνθετικών εργασιών (project-based) και την ενεργή συνεργασία εντός και εκτός του σχολείου».