ΒΡΑΒΕΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΡΗΝΗ

Το Σχολείο μας, το 3ο ΓΕΛ Αργυρούπολης, διακρίθηκε με τα ακόλουθα Βραβεία:

$     1ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΠΟΙΗΣΗΣ ΚΑΙ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑΣ για το έργο : "ΕΙΡΗΝΗ" της μαθήτριας της Β΄ τάξης, Κοντοβουνίσιου Νεκταρίας Μαρίας.

·         3ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΣΥΝΘΕΣΗΣ για το έργο: "ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΙ ΕΝΑΝ ΚΑΙΡΟ..." της μαθήτριας της Β΄ τάξης, Παναγιωτή Μαρίας.

$     ΕΙΔΙΚΟΣ ΕΠΑΙΝΟΣ ΨΗΦΙΑΚΟΥ ΒΙΝΤΕΟ για το έργο: "ΟΥΔΕΙΣ ΓΑΡ ΕΣΤΙ ΟΥΤΩ ΑΝΟΗΤΟΣ ΟΣΤΙΣ ΠΟΛΕΜΟΝ ΠΡΟ ΕΙΡΗΝΗΣ ΑΙΡΕΕΤΑΙ..."των μαθητών της Β ΄τάξης : Κάσσα Βασιλείας, Πετρόπουλου Κωνσταντίνου και Χιώνη Δημητρίου.

ANG1

Ο Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμό με τίτλο: " Το όνειρο του παιδιού είναι η ειρήνη" (Γιάννης Ρίτσος). Σπουδή στην έννοια και το περιεχόμενο της ειρήνης." διοργανώθηκε από την Ιερά Μητρόπολη Νέας Κρήνης και Καλαμαριάς, υπό την Αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού, κατά το σχολικό έτος 2022 – 2023.