ΑΛΛΑΓΗ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟΥ ΠΕΝΘΗΜΕΡΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ

Στην Αργυρούπολη και στο Γραφείο του Διευθυντή του 3ου ΓΕΛ ΑΡΓΥΡΟΎΠΟΛΗΣ, σήμερα ημέρα Δευτέρα 29 Νοεμβρίου 2023 και ώρα 10:00, συνεδρίασε η επιτροπή αξιολόγησης προσφορών των ταξιδιωτικών γραφείων, για την πραγματοποίηση πενθήμερης της Γ΄ και τάξης Λυκείου στα Ιωάννινα. (15-19/12/2023)

Στη συνεδρίαση μετείχαν οι:

1.      Κωνσταντίνος Σκέντος, Διευθυντής του σχολείου ως Πρόεδρος

2.      Κονίδας Γεώργιος, εκπαιδευτικός κλ. ΠΕ03

3.      Μήτσας Βασίλειος, εκπαιδευτικός κλ. ΠΕ11

4.      Ζήκου Άννα, εκπρόσωπος του Σ.Γ.Κ. του σχολείου.

5.      Σούλιος Θεοδόσης εκπρόσωπος του 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου του σχολείου.

Ο πρόεδρος ενημέρωσε την επιτροπή για το ιδιωτικό συμφωνητικό το οποίο απέστειλε το πρακτορείο Online Holidays.

Στο συμφωνητικό αναφερόταν άλλο ξενοδοχείο από αυτό που είχε επιλέξει η επιτροπή στην πράξη («Αξιολόγηση προσφορών πενθήμερης εκδρομής»). Μετά από αυτό η επιτροπή θεωρεί ότι το πρακτορείο που είχε αρχικά επιλεγεί δεν ανταποκρίθηκε στους όρους της απόφασης της, οπότε έπρεπε εκ νέου να γίνει επιλογή μεταξύ των υπολειπόμενων προσφορών.

Λαμβάνοντας υπόψη τα κριτήρια που περιλαμβάνονται στη σχετική πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος και αφού μελέτησε διεξοδικά όλες τις προσφορές των υπόλοιπων πρακτορείων, αποφάσισε ομόφωνα, να αναθέσει την υλοποίηση της πενθήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής των μαθητών της Γ΄ Λυκείου του σχολείου μας στα Ιωάννινα στις 15/12/2023 στο IQ Holidays επειδή η προσφορά του

1   Πληροί τους όρους της προκήρυξης.

2.   Πληροί τα  ποιοτικά  κριτήρια.

3.   Εξυπηρετεί στο μέγιστο βαθμό τις επιμέρους ανάγκες και προϋποθέσεις της εκδρομής.

Για τούτο συντάχθηκε η παρούσα πράξη και υπογράφεται όπως ακολουθεί:

Ο πρόεδρος: Κωνσταντίνος Σκέντος

Τα μέλη: