Επίσκεψη στο Athens Science Festival

Tην Παρασκευή 27 Απριλίου 2018 ομάδα παιδιών του σχολείου μας επισκέφθηκε το Athens Science Festival. Μια πολύ ωραία γνωστική εμπειρία για τους μαθητές μας σε ένα φεστιβάλ που αποτελεί γιορτή της γνώσης και της επιστήμης.....

Το Φεστιβάλ Επιστήμης και Καινοτομίας, Athens Science Festival, διεξάγεται στην Τεχνόπολη του Δήμου Αθηναίων από τις 24 έως τις 29 Απριλίου 2018, για να αποδείξει ότι τα σύνορα δεν έχουν θέση στην επιστήμη.

ασφ1

Το Athens Science Festival διοργανώνεται από τον εκπαιδευτικό οργανισμό «Επιστήμη Επικοινωνία – SciCo», το Βρετανικό Συμβούλιο, την Τεχνόπολη του Δήμου Αθηναίων, το Σύνδεσμο Υποτρόφων του Ιδρύματος Ωνάση και τη Γενική Γραμματεία Έρευνας και Τεχνολογίας σε συνεργασία με πολλούς ακαδημαϊκούς, ερευνητικούς φορείς και εκπαιδευτικούς οργανισμούς.