Tο 3o ΓΕΛ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΠΛΗΓΕΝΤΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΩΤΙΕΣ

( Απόσπασμα από την ανακοίνωση του ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΝΕΩΝ 31/7/2018)

Πολλά πολλά μπράβο στην μαθητική "Εικονική Επιχείρηση" Chocoluk  από το 3ο ΓΕΛ Αργυρούπολης που έχει δημιουργήσει τα γνωστά πλέον σοκολατάκια με... συναισθήματα! Τα παιδιά της ομάδας που είναι στην Αθήνα, συγκλονισμένα από την πύρινη τραγωδία που ζεί η χώρα μας, αγόρασαν με τα κέρδη της εταιρείας τρόφιμα και άλλα είδη πρώτης ανάγκης για τους πληγέντες και τα διέθεσαν προς διαχείρηση στο ΚΕ.ΕΛ.Π.ΝΟ. Η πρωτοβουλία των παιδιών ενισχύθηκε απο τον εθελοντή-επιχειρηματικό σύμβουλο της ομάδας, κ. Γιάννη Σαρακηνό​, την καθηγήτρια Ασπασία Κουτσούλη και τον Διευθυντή του σχολείου Κωνσταντίνο Σκέντο.  Τα είδη για τους πυροπαθείς παρέλαβε ο υπεύθυνος επικοινωνίας του ΚΕΕΛΠΝΟ κος Δελής, ο οποίος συνεχάρη θερμά κι εκείνος απο την πλευρά του τα παιδιά για την ευαισθησία τους. Ξανά ενα μεγάλο μπράβο σε όλους και καλή δύναμη ευχόμαστε στο ΚΕ.ΕΛ.Π.ΝΟ για το σπουδαίο έργο του.